Su Bazlı Boya Uygulamaları

Su bazlı soğuk yol çizgi boyasıyla yapılan her türlü şehir içi ve şehirlerarası yol çizgi uygulamaları istenen teknik şartnamelere uygun bir şekilde firmamız bünyesinde yer alan Kartal, Yunus, Arslan, Kaplan, Leopar, Jaguar, Kanarya, Çöl Devesi ekiplerimiz tarafından başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Karayollarında Aır Spray (Havalı)-YOLTEKMA ve Aırless (Havasız)- ROADTEKMA 2 yol çizgi kamyonlarımızla uygulanan yol çizgileri bu kamyonların sahip olduğu beyinler sayesinde zemin yüzeyine genişlik ve boşlukları otomatik ayarlanarak aplike edilmektedir.

Yine kamyonlarımızın sahip olduğu haznelerden püskürtülen cam kürecikleri boya yüzeyine homojen bir şekilde serpilerek üzerine düşen ışığı yansıtmasıyla min. 100 mcd/lux değerler verecek şekilde gece görünürlüğünü sağlarlar. Uygulama kalınlığı 350-800 mikron yaş film olarak uygulanmaktadır. Su bazlı yol çizgi boyası kururken atmosfere solvent salınımı yapmadığı için çevreci bir boyadır. Bu sebeple özel projelerde ve Avrupa’da kullanımı tercih edilen uygulama türü olmaktadır.