Su Bazlı Boya Uygulamaları

Su bazlı soğuk yol çizgi boyaları her türlü şehir içi ve şehirlerarası yollarda, çizgi, ofset, yaya geçidi, ok, bisiklet yolları vb. işaretlemelerde başarı ile uygulanabilmektedir.

Dayanım ve kirlenme (kararma) açısından en mukavemetli boyadır. Boya sarfiyatı olarak (kg/m²) diğer tek kompenantlı boyalara oranla daha ekonomiktir. Su bazlı yol çizgi boyalarının bileşiminde su olması sebebiyle çevre dostu bir boyadır. Bu sayılan avantajlar sebebiyle tercih edilen bir boya türüdür.

Boyalar 25 kg.’lık tenekelerde, herhangi bir inceltici eklenmeden uygulamaya hazır halde ambalajlanmaktadır. Su bazlı yol çizgi boyası grup firmalarımızdan biri olan Signatekma tarafından üretilmekte, firmamız tarafından Airless çizgi kamyonlarıyla (su bazlı yol çizgi boyasının yoğunluğu fazla olduğu için airspray uygulanmamaktadır) yol çizgi işlemlerinde; ayrıca linelazer (küçük el uygulama makineleri) ile ofset, yaya geçidi, ok ve bisiklet yolları gibi el uygulamalarında kullanılmaktadır. Havalimanı çizgileri ile liman çizgileri işlerinde de başarı ile kullanılmaktadır.

23ºC hava sıcaklığı ve %50 nemde kuruma süresi 25 dakikadır.