Menü

27.10.2023 ALTEKMA AKADEMİ’DE HAYAT VAR

Hedefini sadece profesyonel liglerde boy göstermek olarak belirlemeyen, kendi yetiştirdiği sporcularla hem Türk Voleyboluna katkı sağlamak hem de bünyesinden çıkan oyuncularla liglerde başarıyla yer almayı prensip edinen Altekma Spor Kulübü’nün, 2 yıl önce kurduğu ‘Altekma Akademi’ takdir toplamaya devam ediyor. Sporcuların bilişsel, fiziksel ve teknik gelişimleri için alanında uzman eğitmenlerle birebir çalışmalar yapan Altekma Akademi, voleybolun yanı sıra İngilizce, temel bilgisayar kullanımı, istatistik, hedef belirleme, duygu tanıma, stres ve kaygı kontrolü, nefes egzersizi, beslenme, kondisyon, anatomi, sakatlık önleyici çalışmalar gibi konularda da eğitimler veriyor.

Bünyesinde yetiştirdiği sporcuların konaklama, beslenme gibi temel ihtiyaçlarını da karşılayan Altekma Akademi, profesyonel voleybol yaşamına geçişte önemli bir eşik olarak dikkat çekiyor. Sporcularının konaklama ve beslenme ihtiyacının yanı sıra özel okullarda eğitim imkanı da sağlayan Altekma Akademi, tanıdığı bu çeşitlilikle bir çok kulübün önüne geçiyor. Kurulduğu günden beri Altekma Akademi için yoğun mesai harcayan Altekma Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Burak Köse, Altekma Akademi’yi ‘Voleybol için yapılmış en iyi yatırım” olarak özetledi.

Akademi’nin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde bilgi ve tecrübeleriyle bu oluşuma katkı koyan tüm antrenörlerimize teşekkür eden Köse, “Altekma’nın geleceği Akademi’den geçiyor. Kurduğumuz bu sistem sayesinde her yıl daha da büyüyüp daha da güçleneceğiz. Bu konudaki öngörüsüyle bizlere ışık tutan Hulusi Durmuş’un Akademi’nin kısa sürede çığ gibi büyümesinde katkısı çok büyük oldu. Daha çok sporcuyu bünyemize katarak hedeflerimize ulaşacağız. Her yönden donanımlı hale getirdiğimiz, voleybolun yanı sıra bilgi ve becerisini arttırdığımız sporcular Altekma’nın birer temel taşı olacak. Transfer ettiğimiz oyuncularla değil, altyapımızdan yetiştirdiğimiz sporcularla anılmak en önemli hedefimiz” dedi.

 

Galeri