Menü

06.09.2023 KULLUK HEYKELİ ALTEKMA GROUP'TA AÇILDI

Binlerce yıllık bir Türk geleneği olan ve Anadolu'da "kulluk" olarak adlandırılan taş anıtlar, 2016 yılından beri Nimri Kullukları sanat projesi ile yeniden canlandırılmaya çalışılıyor. Kenan Öztürk önderliğinde, başlatılan projeye Altekma Group'ta  projenin başından beri destek veriyor. Proje kapsamında başlatılan ulusal yarışmalarda dereceye giren eserlerden biri olan "Döngü" isimli kulluk heykelinin yapımı  Altekma Group  merkez fabrikasında tamamlandı. Sanatçı Yasemin Nilay Soykan tarafından yapımına başlanan kulluk heykelinin yapımı yaklaşık 20 gün sürdü. 

28 Ağustos pazartesi günü gerçekleştirilen açılışa,  Altekma Group Yönetim Kurulu Üyeleri, fabrika  çalışanları, Nimri Kullukları Projesi sahibi Kenan Öztürk, Tralya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümü başkanı Doç. Dr. Ercan Yılmaz ve aileleri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. 

Açılışta kısa bir konuşma yapan Altekma Group Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Durmuş, Sanata ve Spora destek veren bir şirket olduklarını ve Nimri Kullukları sanat projesine başından beri destek verdikleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Açılışın ardından Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümü başkanı Ercan Yılmaz da Kulluk sanatına katkılarından dolayı

Galeri